O nas

Kilka słów o naszej firmie


Firma P.P.H.U. „ROGAL” Ireneusz Rogal zajmuje się produkcją i sprzedażą wysokiej jakości krosien malarskich przeznaczonych dla branży artystycznej i konserwatorskiej. Jesteśmy małą (ale z dużymi możliwościami) rodzinną firmą, prowadzoną przez ojca Ireneusza i syna Artura.


Firma PPHU Rogal istnieje na rynku od 1995 roku, jednak produkcją wielkoformatowych krosien malarskich zajmujemy się od roku 2005. Wcześniejsza działalność naszej firmy w żaden sposób nie była związana z branżą konserwatorską i artystyczną. Świadczyliśmy usługi wodno – kanalizacyjne, później produkowaliśmy bagażniki rowerowe, by w końcu głównym obszarem działania stały się krosna malarskie. W świat krosien weszliśmy, jak to zazwyczaj bywa, zupełnie przypadkowo, ale zadomowiliśmy się w nim na dłużej.

Naszym oczkiem w głowie są krosna aluminiowe samonaprężające (więcej tutaj), na które od roku 2011 posiadamy patent RP. Krosna te wykorzystywane głównie podczas prac konserwatorskich, przy obrazach narażonych na zmienne warunki ekspozycji m.in. kościoły, pomieszczenia użyteczności publicznej.

Pierwszy raz pokazaliśmy nasze krosna szerszej publiczności na Targach Konserwatorskich „Konserwacje 2011” w Toruniu, gdzie spotkały się z bardzo przychylnymi opiniami. Potwierdzeniem tego jest otrzymane wyróżnienie za samonaprężające krosno malarskie. Zaistnieliśmy w branży konserwatorskiej na stałe, czego efektem są wieloletnie współprace m.in. podczas renowacji Katedry w Świdnicy.

Nieustannie ulepszamy nasze krosna malarskie, optymalizujemy procesy produkcji i poszerzamy ofertę. Dbałość o szczegóły, wysoka jakość i indywidualne podejście sprawiają, że grono naszych Klientów stale się powiększa zarówno w Polsce, jak i zagranicą.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo:

  • aluminiowe krosna malarskie
  • drewniane krosna malarskie
  • samonaprężające krosna malarskie z aluminium oraz z drewna,
  • okrągłe i owalne krosna malarskie wykonane z aluminium lub z drewna,
  • sztywne podkłady malarskie wykonane z aluminium lub z drewna,
  • inne nietypowe kształty wg pomysłu klienta
  • szeroki wybór wysokogatunkowych płócien malarskich

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZEJ OFERTY!

W razie pytań zapraszamy do KONTAKTU!

Znajdziecie nas na Instagramie @rogal_podobrazia

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.