Większość dostępnych na rynku krosien malarskich wykonanych jest ze zbyt cienkich listw, które w małych formatach być może spełniają swoje funkcje, jednak przy większych ich wady wychodzą na światło dzienne. W naszej ofercie znajdziecie Państwo różnego rodzaju podobrazia, które sprostają niemal każdemu rozmiarowi. Możemy zagwarantować, że wysoka jakość naszych krosien, ma bezpośrednie przełożenie na zadowolenie klienta, jego proces twórczy oraz ogólną wyższą wartość dzieła.

Krosna malarskie drewniane K2770

Na wybór krosna warto zdecydować się jeszcze przed rozpoczęciem tworzenia dzieła. Dobrym pomysłem może okazać się przejrzenie naszej oferty – być może jej bogactwo sprawi, że Państwa początkowe założenie co do wyglądu gotowego obrazu, zacznie ewoluować w zupełnie innym kierunku i to co wydawało się niemożliwe, stanie się możliwe w realizacji.

Jakie zatem posiadamy opcje wybierając idealne podobrazie do naszego projektu?

Krosno malarskie drewniane – K2770, K4570, K6570

Po pierwsze przy wyborze odpowiedniego podobrazia należy znać rozmiar naszego przyszłego obrazu. Wymiary w znacznym stopniu decydują o tym, z czego powinno być wykonane krosno. Mniejsze formaty mogą być wykonane z krosna drewnianego o odpowiedniej grubości – im większy planujemy namalować obraz, tym profil drewniany powinien być grubszy, a blejtram dodatkowo wzmocniony poprzeczkami. Do bardzo dużych formatów, sięgających nawet kilku metrów, polecamy krosna aluminiowe. Gwarantują one, że rama będzie stabilna i sztywna, a jednocześnie lekka.

Innowacyjnym rozwiązaniem są krosna samonaprężające, chętnie wybierane przez konserwatorów dzieł sztuki.

Warto zaznaczyć, że stosowanie określonego surowca do produkcji ram nie jest sztywne i z góry określone, zawsze liczymy się ze zdaniem i potrzebami Klienta. Nie widzimy przeszkód, by mniejszy format wykonać z profilu aluminiowego, a nie standardowo z drewnianego i odwrotnie.

Przy wyborze krosna warto zastanowić się nad jego kształtem. Obecne rozwiązania technologiczne sprawiają, że produkcja podobrazi okrągłych, owalnych i o innych nieregularnych kształtach staje się możliwa i ekonomiczna – zarówno finansowo i czasowo, przy zachowaniu wysokiej jakości.

Krosna malarskie o nieregularnych kształtach

Często pojawia się pytanie co z transportem? Dla zminimalizowania kosztów transportu dużych gabarytów, w wielu przypadkach możemy zaoferować krosna składające się z kilku części, które klient po otrzymaniu przesyłki składa w całość.

Krosna aluminiowe A3060 łączone z dwóch części

Dla naszej firmy jakość oferowanych produktów jest priorytetem. Jesteśmy otwarci na wprowadzanie nowych rozwiązań, by sprostać oczekiwaniom Klienta. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i do kontaktu.