Ramki ozdobne prostokątne

tzw. american box

Ramki ozdobne tzw. american box


Niewątpliwą zaletą tego typu ramek jest fakt, że są idealnie dopasowane do rozmiaru obrazu. Są minimalistyczne, nie odwracają uwagi od malowidła, za to pięknie go dopełniają. Wspaniale prezentują się we wnętrzach. Zyskały już szerokie grono wielbicieli. Zamawiają je nie tylko artyści, ale także osoby, które chcą ładnie wyeksponować posiadany obraz w swoich domach, miejscach pracy.

W swojej ofercie posiadamy ramki ozdobne tzw. american box dostępne w kilku rodzajach drewna przedstawionych poniżej. Ramki wykonujemy na zamówienie pod konkretny wymiar obrazu/podobrazia, dzięki czemu ramka jest idealnie pod niego dopasowana. Ramkę można dowolnie skonfigurować wg własnych potrzeb: wybrać grubość ramki, odległość ramki od płótna, wysokość ramki (czy np. ma licować się/być na równi z płótnem/obrazem albo wystawać ponad).

Standardowo robimy 7 mm odstęp pomiędzy ramką a obrazem oraz 7 mm grubość ramki. W standardzie ramka wystaje ok. 8 mm ponad lico obrazu – dokładna wartość zależy od tego jak grube jest płótno i zakładki na rogach podobrazia.

Ponadto oferujemy malowanie ramek na czarno oraz olejowanie bezbarwnym olejem. Olejowanie pięknie wydobywa kolor drewna, ale również zabezpiecza go. Ramki montowane są za pomocą wkrętów do tyłu krosna malarskiego/podobrazia.

Ważna wskazówka! Aby obraz dobrze wyglądał w ramce, warto sprawdzić jego przekątne czy są równe (czy ma zachowane kąty proste, czy obraz na pewno jest prostokątem, a nie rombem). Nierówne przekątne obrazu/podobrazia spowodują, że nigdy nie uda nam się prosto osadzić go w ramce. W przypadku wyboru bardzo małego odstępu pomiędzy obrazem a ramką, nierówne przekątne sprawią, że obrazu możemy w ogóle nie włożyć do ramki.

Ze względu na duże ryzyko uszkodzenia, zwłaszcza ramek w większych formatach, podczas transportu ramki wysyłamy w częściach do samodzielnego montażu. Zapewniamy, że montaż jest prosty i dotychczas Klienci nie zgłaszali problemów z ich złożeniem. Filmik z instrukcją montażu można zobaczyć na naszym profilu na Instagramie @rogal_podobrazia w wyróżnionych relacjach.

W razie pytań, wyceny ramki skontaktuj się z nami mailowo biuro@pphurogal.pl lub skorzystaj z formularza kontaktowego dostępnego na naszej stronie. W zapytaniu prosimy podać informację o długości i szerokości obrazu/podobrazia, ale także grubości – znacznie usprawni wycenę.

Ramki ozdobne z drewna meranti


Drewno meranti wpada w lekko różowy odcień. Jest to najbardziej ekonomiczna wersja ramki.

Ramki ozdobne z drewna dębowego


Ramki z drewna dębowego to nasz klasyk, posiadają piękny, ciepły odcień. Olejowanie jeszcze bardziej podkreśla odcień dębiny. Ramki dębowe idealnie komponują się z każdym obrazem i pasują do większości wnętrz.

Poniższe zdjęcia pochodzą z krakowskiej pracowni Łukasza Habiera.


Ramka ozdobna dębowa surowa.

Ramka ozdobna dębowa malowana na czarno

Ramki ozdobne z drewna thermojesion


Drewno z thermojesionu charakteryzuje się pięknym, ciemnym, czekoladowym ciepłym odcieniem.

Ramka ozdobna z drewna orzechowego włoskiego


Drewno orzechowe to bardzo szlachetne drewno, ale też to najdroższa z dostępnych opcji. Wygląda okazale jako wersja surowa, ale dzięki pokryciu go warstwą oleju wydobywa się jego piękne barwy. Na zdjęciu poniżej orzech w wersji surowej.

Ramka ozdobna z drewna bukowego


Drewno bukowe ma charakterystyczne usłojenie. Jest bardzo gładkim drewnem. Doskonale nadaje się do malowania. Po pomalowaniu nie będzie widoczna struktura drewna, jak w przypadku dębu. Raczej jasny odcień drewna.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.