Skrzynie transportowe do obrazów

Drewniana skrzynia transportowa to obecnie najbezpieczniejszy sposób przewozu obrazów, dzieł sztuki czy wartościowych przedmiotów. Skrzynia chroni zawartość przed uszkodzeniami, które mogą powstać w trakcie transportu. Wykonujemy skrzynie w każdym wymiarze według potrzeb klienta.


Skrzynie transportowe uniwersalne

Podstawowy model skrzyni do transportu obrazów i rzeźb ma boki wykonane ze sklejki, a wieka z płyty MDF. Wieko otwierane, przymocowane na wkręty, z boku uchwyty z pasków parcianych. W środku skrzynia posiada standardowo ok. 2 cm zapasu, wolnej przestrzeni po każdej stronie dla ewentualnego dodatkowego zabezpieczenia zawartości np. folią bąbelkową, styropianem. Skrzynia wykonana z materiałów dopuszczonych do wywozu poza Europę, bez konieczności wykonania fumigacji. Niewątpliwie jest to najbardziej ekonomiczna wersja skrzyni transportowej, spełniająca w 100% swoją funkcję i dlatego jest najchętniej wybieranym rodzajem skrzyni przez naszych Klientów.

Na życzenie Klienta wnętrze skrzyni możemy wykleić gąbką lub styropianem, dodać metalowe uchwyty zamiast materiałowych, w środku zrobić więcej przestrzeni na dodatkowe zabezpieczenie. Należy pamiętać, że w przypadku wyklejenia skrzyni styropianem albo gąbką, skrzynia z automatu robi się większa i cięższa, co może mieć wpływ na koszty i możliwości transportu.


Skrzynie transportowe muzealne

To model skrzyni stworzony z myślą o potrzebach muzeów i innych instytucji kulturalnych. Skrzynia posiada na zewnątrz dodatkowe zabezpieczenie w postaci drewnianych desek i metalowe uchwyty w standardzie. Skrzynia otwierana jest „od góry”, a wieko przymocowane wkrętami. W środku jest możliwość wykonania przegród, by móc przewieść więcej niż jeden obraz. Wnętrze, podobnie jak w przypadku modelu podstawowego, można wykleić gąbką lub styropianem.


W razie pytań, wyceny skrzyni możesz skontaktować się z nami poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie lub mailowo biuro@pphurogal.pl. W zapytaniu koniecznie podaj wymiary obrazu – długość, szerokość, ale także głębokość.

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.